Carian Maklumat...

Jumaat, 31 Disember 2010

Selamat Tahun Baru 2011





Kami warga Prasekolah Nadi Pintar ingin mengucapkan selamat menyambut tahun baru 2011 kepada semua rakyat Malaysia...

Rabu, 29 Disember 2010

Pembinaan pondok bacaan dalam taman

Guru Prasekolah, Pn. Zalina Osman telah merancang untuk mendirikan sebuah pondok bacaan di dalam taman permainan sejak tahun 2008 lagi. Pondok bacaan tersebut didirikan bertujuan untuk dijadikan sebagai tempat murid-murid belajar sambil menikmati udara segar, berehat selepas bermain di taman dan sebagai tempat untuk melakukan aktiviti-aktiviti di luar kelas. Alhamdulillah, akhirnya pondok yang diidam-idamkan tersebut berjaya juga didirikan. Terima kasih diucapkan kepada En. Musa, En. Aliman, En. Kadir dan En. Isnin (pekerja am sekolah) yang telah bekerjasama dengan baik dan dengan kepakaran yang mereka miliki, pondok ini dapat disiapkan dengan sempurna. Alhamdulillah...Semoga anak-anak murid prasekolah Nadi Pintar sesi 2011 dan seterusnya dapat memanfaatkan dan menjaga pondok ini dengan sebaik-baiknya.





























Isnin, 27 Disember 2010

Majlis Orientasi Murid Prasekolah 2011

Hari ini merupakan hari orientasi murid-murid Prasekolah Nadi Pintar, SK Seri Padang Sari. Alhamdulillah...semuanya berjalan dengan lancar. Terima kasih diucapkan kepada tuan Guru Besar kita, Tn Hj Mohamed b Juhari kerana sudi hadir untuk memberikan taklimat kepada semua ibu bapa yang hadir. Tidak lupa juga ucapan terima kasih kami kepada Cikgu Razali kerana sudi menjadi pengacara majlis. Terima kasih daun keladi, harapnya tahun depan jadi pengacara lagi...

Kami juga ingin mengucapkan ribuan terima kasih kepada semua ibu bapa yang hadir dan memberi kerjasama yang terbaik sepanjang majlis berlangsung.

Guru prasekolah, cikgu Zalina Osman turut memberikan taklimat kepada ibu-bapa. Perkara yang disentuh ialah mengenai waktu pembelajaran, sarapan/makan tengahari, pakaian sukan dan uniform, sambutan hari lahir di sekolah, P&P, exam/ujian dan mengenai waktu pulang.

Seramai 19 orang murid telahpun mendaftar untuk masuk ke prasekolah sesi 2011. Murid 6 tahun seramai 10 orang dan 5 tahun seramai 9 orang. Kami sebagai warga prasekolah Nadi Pintar akan sedaya upaya memberi didikan yang terbaik untuk anak-anak ini...Sekian
























Ahad, 26 Disember 2010

Sedikit perkongsian info mengenai NKRA

NKRA

Bidang Keberhasilan Utama Negara atau NKRA (NATIONAL KEY RESULT AREAS) merupakan usaha kerajaan Malaysia untuk memenuhi keperluan rakyat selepas PRU12.

NKRA diperkenalkan oleh Perdana Menteri Malaysia, Datuk Seri Najib Tun Razak pada 11 Julai 2009. Hala tuju strategik NKRA , perancangan dan pelaksanaan selaras dengan Rancangan Malaysia Ke-10. Ia dilancarkan dalam majlis Perdana Menteri Bersama Anggota Pentadbiran dan penjawat Awam di Pusat Konvensyen Antarabangsa Putrajaya (PICC).

Pengerusi Lembaga Pemandu NKRA ialah Senator Tan Sri Dr Koh Tsu Koon. Ketua Pegawai Eksekutif Unit Penyampaian dan Pengurusan Prestasi (Pemandu) NKRA ialah Senator Datuk Seri Idris Jala. Setiap NKRA, seorang menteri dilantik sebagai 'lead minister' atau menteri pimpinan bagi menerajui NKRA yang ditetapkan.
Semua kementerian, jabatan dan agensi kerajaan negeri giat memperkasakan keupayaan pegawai dan kakitangan untuk memahami konsep, mengenal pasti dan melaksanakan keperluan penyediaan NKRA dan KPI di peringkat masing-masing. Kerajaan terbuka kepada semua maklum balas yang diterima dan bersedia untuk merealisasikan kesemua pelan .

Sekarang lebih ramai menteri menanggalkan jaket dan menyinsing lengan untuk melihat sendiri masalah rakyat agar mereka dapat menyelesaikannya. Rakyat bertembung dengan menteri di rumah-rumah pangsa yang sesak, pasar dan stesen bas, di lebuh raya yang sibuk, sekolah, hospital, malahan di kawasan sering dilanda banjir. Era menteri disediakan permaidani merah dan menerima cendera hati selepas menyampaikan ucapan sudah berlalu. Menteri perlu mendengar denyutan nadi rakyat. Kabinet Najib dibentuk pada 9 April 2009 melibatkan barisan jemaah menteri yang lebih kecil, terdiri daripada 28 menteri dan 25 kementerian, berbanding 32 menteri dan 27 kementerian semasa pentadbiran Abdullah.


6 teras NKRA

Enam bidang tumpuan NKRA ialah :

1. Mengurangkan jenayah - Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein (Menteri Dalam Negeri)
2. Memerangi rasuah - Datuk Seri Mohamed Nazri Aziz (Menteri di Jabatan Perdana Menteri)
3. Meluaskan akses kepada pendidikan bermutu dan termampu - Tan Sri Muhyiddin Yassin (Timbalan Perdana Menteri, Menteri Pelajaran)
4. Meningkatkan taraf hidup isi rumah berpendapatan rendah - Datuk Seri Shahrizat Abdul Jalil (Menteri Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat)
5. Memperkasa prasarana luar bandar dan pedalaman - Datuk Seri Shafie Apdal (Menteri Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah)
6. Menambah baik pengangkutan awam bandar - Datuk Seri Ong Tee Keat (Menteri Pengangkutan)


NKRA Pendidikan

Timbalan Perdana Menteri Tan Sri Muhyiddin Yassin menyatakan bahawa sub NKRA terbahagi kepada 4 iaitu :

1. Memperluas dan memantapkan pendidikan prasekolah
2. Meningkatkan kadar literasi dan numerasi (LINUS).
3. Mewujudkan Sekolah Berprestasi Tinggi
4. Insentif berbentuk kewangan dan bukan kewangan kepada kepimpinan sekolah

Kanak-kanak seawal umur empat tahun dalam sistem prasekolah diharapkan dapat membina keyakinan anak-anak dan membentuk pemikiran kritis, kreatif dan inovatif. Standard antarabangsa menetapkan tempoh 12 tahun bagi setiap murid. 315 buah kelas prasekolah disediakan dengan bilangan guru prasekolah seramai 7,511 orang pada 2010. Semua prasekolah, kerajaan mahupun swasta akan menggunakan Kurikulum Standard Prasekolah Kebangsaan (KSPK).

Kelas Prasekolah akan dibina di rumah-rumah panjang di Sarawak. Bangunan khusus akan dibina atau dibina dalam rumah panjang. Banyak rumah panjang di Sarawak kini menggunakan batu-bata dan simen, tidak lagi menggunakan kayu. Contohnya rumah panjang di Batang Ai. Ketua Menteri Sarawak Tan Sri Abdul Taib bin Mahmud berharap penghuni rumah panjang akan menyokong program pembangunan yang disediakan oleh kerajaan.
LINUS ditumpukan kepada murid yang lemah penguasaannya dalam kemahiran 3M. Kadar literasi murid sekolah rendah adalah 87 %. 2010 disasarkan 90 %. Guru-guru terbaik akan mengajar Tahun 1. Guru Pemulihan ditambah kepada nisbah 1:15 murid. 20 % murid menyertai kelas prasekolah pada akhir 2012 . Semua murid normal boleh menguasai asas kemahiran literasi dan numerasi selepas tiga tahun mengikuti pendidikan rendah. Semua sekolah dipastikan mendapat bekalan elektrik 24 jam. Prasekolah berpusat terutama di kawasan pedalaman akan diperkenalkan.
20 buah sekolah disasarkan untuk menjadi Sekolah Berprestasi Tinggi pada tahun 2010. Tahun 2012 dijangka 100 buah sekolah.69 buah Sekolah Menengah Teknik distruktur semula untuk dijadikan Sekolah Menengah Vokasional.Sekolah aliran vokasional dan kemahiran menjadi satu daripada bidang aliran perdana dalam sistem pendidikan.
'New Deal' atau Bai'ah Baru diperkenalkan kepada pemimpin sekolah dengan hasrat untuk meningkatkan profesionalisme pengurusan dan kecemerlangan sekolah.
UNESCO dalam Laporan Pemantauan Global Pendidikan Untuk Semua 2009 meletakkan Malaysia pada kedudukan ke-45 daripada 129 negara. Malaysia di kalangan 56 negara yang berada di kedudukan aras tinggi pada Indeks Pembangunan Untuk Semua.

sumber : ms.wikipedia.org/wiki/NKRA

Isnin, 18 Oktober 2010

Takwim Sekolah


Kalendar Persekolahan Tahun 2011

Kumpulan A
PenggalCuti dan Hari PersekolahanMulaAkhirHari
IHari Persekolahan02.01.201131.01.201122
Hari Persekolahan01.02.201128.02.201120
Hari Persekolahan01.03.201110.03.20118
Cuti Pertengahan Penggal11.03.201119.03.20119
Hari Persekolahan20.03.201131.03.201110
Hari Persekolahan01.04.201130.04.201120
Hari Persekolahan01.05.201126.05.201120
Cuti Pertengahan Tahun27.05.201111.06.201116
IIHari Persekolahan12.06.201130.06.201115
Hari Persekolahan01.07.201131.07.201121
Hari Persekolahan01.08.201125.08.201119
Cuti Pertengahan Penggal ke II26.08.201103.09.20119
Hari Persekolahan04.09.201130.09.201120
Hari Persekolahan01.10.201131.10.201122
Hari Persekolahan01.11.201117.11.201113
Cuti Akhir Tahun18.11.201131.12.201144
Jumlah288
Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am210
Jumlah Hari Cuti Penggal78

Kumpulan B
PenggalCuti dan Hari PersekolahanMulaAkhirHari
IHari Persekolahan03.01.201131.01.201121
Hari Persekolahan01.02.201128.02.201120
Hari Persekolahan01.03.201111.03.20119
Cuti Pertengahan Penggal12.03.201120.03.20119
Hari Persekolahan21.03.201131.03.20119
Hari Persekolahan01.04.201130.04.201120
Hari Persekolahan01.05.201127.05.201121
Cuti Pertengahan Tahun28.05.201112.06.201116
IIHari Persekolahan13.06.201130.06.201115
Hari Persekolahan01.07.201131.07.201121
Hari Persekolahan01.08.201126.08.201119
Cuti Pertengahan Penggal ke II27.08.201104.09.20119
Hari Persekolahan05.09.201130.09.201120
Hari Persekolahan01.10.201131.10.201122
Hari Persekolahan01.11.201118.11.201114
Cuti Akhir Tahun19.11.201101.01.201244
Jumlah288
Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am210
Jumlah Hari Cuti Penggal78

Kumpulan AKumpulan B
  • Kedah
  • Kelantan
  • Terengganu
  • Perlis
  • Pulau Pinang
  • Perak
  • Selangor
  • Negeri Sembilan
  • Melaka
  • Johor
  • Pahang
  • Sabah
  • Sarawak
  • Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
  • Wilayah Persekutuan Labuan
  • Wilayah Persekutuan Putrajaya

Koleksi gambar prasekolah 2010

Isnin, 20 September 2010

Aktiviti Marhaban Prasekolah

Setiap hari persekolahan sepanjang bulan Syawal ini, guru prasekolah dan PPM telah membawa murid-murid prasekolah berkunjung (marhaban) ke rumah salah seorang murid mengikut giliran yang telah ditetapkan. Marhaban ini bermula dari jam 10 pagi hingga 11 pagi. Tujuan marhaban ini diadakan adalah untuk mengeratkan lagi hubungan antara warga prasekolah dan komuniti dan dijadikan sebagai satu aktiviti luar yang menarik kepada murid-murid. Selain itu ia juga bertujuan untuk memberi pendedahan kepada murid-murid tentang tatasusila dan adab-adab sopan ketika berkunjung ke rumah orang lain. Gambar murid-murid semasa marhaban akan dimasukkan kemudian.



Origami

sumber :http://en.origami-club.com//



























Ahad, 5 September 2010

Peruntukan Makan Prasekolah 2010

Alhamdulillah...saya mendapat maklumat bahawa bermula Ogos 2010, peruntukan makan bagi seorang murid prasekolah telah dinaikkan dari RM1.50 kepada RM 1.80. Walaubagaimanapun bagi prasekolah yang mempunyai murid kurang daripada 25 orang pula, lebihan peruntukan hendaklah dipulangkan kepada JPN.

Cuma saya confuse, lebihan peruntukan yang hendak dipulangkan bermula dari Januari 2010 atau bulan Ogos hingga Disember 2010 sahaja? Harap sesiapa yang maklum tentang perkara ini dapat dikongsikan di sini.

Isnin, 16 Ogos 2010


KALENDAR PERSEKOLAHAN 2010



Kumpulan A : Sekolah-sekolah di Negeri Kedah, Kelantan dan Terengganu



Penggal




Cuti dan Hari Persekolahan



Mula



Akhir



Hari







I



Hari Persekolahan



03.01.2010



31.01.2010



21



Hari Persekolahan



01.02.2010



28.02.2010



20



Hari Persekolahan



01.03.2010



11.03.2010



9



Cuti Pertengahan Penggal



12.03.2010



20.03.2010



9



Hari Persekolahan



21.03.2010



31.03.2010



9



Hari Persekolahan



01.04.2010



29.04.2010



21



Hari Persekolahan



02.05.2010



31.05.2010



22



Hari Persekolahan



01.06.2010



03.06.2010



3



Cuti Pertengahan Tahun



04.06.2010



19.06.2010



16







II



Hari Persekolahan



20.06.2010



30.06.2010



9



Hari Persekolahan



01.07.2010



29.07.2010



21



Hari Persekolahan



01.08.2010



31.08.2010



23



Hari Persekolahan



01.09.2010



02.09.2010



2



Cuti Pertengahan Tahun



03.09.2010



11.09.2010



9



Hari Persekolahan



12.09.2010



30.09.2010



15



Hari Persekolahan



03.10.2010



31.10.2010



21



Hari Persekolahan



01.11.2010



18.11.2010



14



Cuti Akhir Tahun



19.11.2010



01.01.2011



44



Jumlah



288



Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am



210



Jumlah Hari Cuti Penggal



78








Kumpulan B : Sekolah-sekolah di Negeri Perlis, Pulau Pinang, Perak, Selangor, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Negeri Sembilan, Melaka, Johor, Pahang, Wilayah Persekutuan labuan, Sabah, Sarawak dan Wilayah Persekutuan Putrajaya



Penggal



Cuti dan Hari Persekolahan



Mula



Akhir



Hari



I



Hari Persekolahan



04.01.2010



29.01.2010



20



Hari Persekolahan



01.02.2010



26.02.2010



20



Hari Persekolahan



01.03.2010



12.03.2010



10



Cuti Pertengahan Penggal



13.03.2010



21.03.2010



9



Hari Persekolahan



22.03.2010



31.03.2010



8



Hari Persekolahan



01.04.2010



30.04.2010



22



Hari Persekolahan



03.05.2010



31.05.2010



21



Hari Persekolahan



01.06.2010



04.06.2010



4



II



Cuti Pertengahan Tahun



05.06.2010



20.06.2010



16



Hari Persekolahan



21.06.2010



30.06.2010



8



Hari Persekolahan



01.07.2010



30.07.2010



22



Hari Persekolahan



02.08.2010



31.08.2010



22



Hari Persekolahan



01.09.2010



03.09.2010



3



Cuti Pertengahan Penggal



04.09.2010



12.09.2010



9



Hari Persekolahan



13.09.2010



30.09.2010



14



Hari Persekolahan



01.10.2010



29.10.2010



21



Hari Persekolahan



01.11.2010



19.11.2010



15



Cuti Akhir Tahun



20.11.2010



02.01.2011



44



Jumlah



288



Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am



210



Jumlah Hari Cuti Penggal



78



Anda Pengunjung Ke...